TÜM TÜRKİYE VE İSTANBUL’A “TAM ZAMANINDA” NAKLİYE

TÜM TÜRKİYE VE İSTANBUL’A “TAM ZAMANINDA” NAKLİYE.

Ulutaş  Evden Eve Nakliyat; başta Türkiye olmak üzere, İstanbul Anadolu Yakası ve Avrupa Yakasın’da hizmet vermektedir. Güçlü yerli ve yabancı kurumsal referansları, geniş araç filosu ve eşya tipine göre donanımlı araçlara sahip olan Ulutaş nakliye hizmetlerinde Eksper yardımlı “ücretsiz garantili taşıma” seçeneği sunmaktadır.

Tüm nakliye aşamalarını dikkatle yürüten Ulutaş eşya güvenliği ve güvenli taşımacılık yeteneklerini sizler için her geçen gün geliştiriyor.

Hizmet bölgeleri hakkında detaylı bilgi ve sorularınız için bizimle iletişime geçin.

şehirlerarası evden eve nakliytata tasaruf etmennin 7 yolu

Yeni bir eve yerleşme süreci başlı başına maliyetlidir, bu maliyetlerin yanına birde nakliyat harcamaları konulunca ev bütçesi epey zorlanabiliyor. Yeni bir ev kiralarken veya tadilatını yaparken nasıl tasarruf edebileceğinizi bilmem ama taşınırken nasıl tasarruf sağlayacağınızı çok iyi biliyorum.

Bu tasarruf sizi eşyalarınızdan etmeyecek merak etmeyin. Şimdi bazı yöntemler sayarım ama taşınma sonrası eşyaları yenilemek durumunda kalabilirsiniz. Eşyaları yenilemek pek tasarruf sayılmaz. Hadi başlayalım bakalım şehirlerarası nakliyatta tasarruf etmenin 7 yolu neymiş?

1- Fazla Eşyalardan Kurtulun

2- Taşınma Sürecine Erken Başlayın

3- İyi Bir Taşınma Planı Oluşturun

4- Taşınmak İçin Acele Etmeyin

5- Bazı İşlere El Atın

6- İyi Araştırın

7- Profesyonel Destek Alın Ücretsiz

Şimdi her adımı nasıl gerçekleştireceğimizi detaylı olarak görelim.

1- Fazla Eşyalardan Kurutun

Evden eve nakliyat firmaları taşıyacakları eşya miktarına göre size bir fiyat teklifi sunarlar. Eşya miktarı aslında tam olarak eşyanın hacmi anlamına geliyor. Nakliyat kamyonunda eşyanızın kapladığı hacme göre bir fiyat teklifi alırsınız nakliyat firmalarından…

Amacımız tasarruf etmek ise ilk işimiz gerçekten ihtiyaç duymadığımız veya uzun zamandır kullanmadığımız eşyalarımızı iyi tespit etmeli ve bu eşyalardan kurtulmalıyız. Eşyaları elerken gideceğiniz şehrin şartlarını düşünerek eleme yapmanız daha doğru olacaktır.

Artık istemediğiniz ev eşyalarını belediyelerden talepte bulunmanız halinde evinizden alıp atık merkezlerine taşımaktalar. En azından bizim belediyenin böyle bir hizmeti var sizde araştırın. Evsel atık olarak geçer bulunduğunuz bölgenin belediyesi ile iletişime geçmenizi öneriyorum. Bu eşyaları binanın önüne bırakıp çöp kamyonlarının almalarını beklemeyin. Tasarruf edelim derken birde belediyeden para cezası almak istemeyiz. Biraz çevremize karşı duyarlı olalım.

Taşınacak eşyaların hacmini azaltarak hem ekstra koli masrafından hem de nakliyecinizden daha iyi fiyatlar alarak tasarruf edebiliriz. Ne kadar az eşya o kadar iyi fiyatlar alabileceğinizi unutmayın.

Evden Eve Nakliyat

2- Taşınma Sürecine Erken Başlayın

Taşınma sabahından bahsetmiyorum. Taşınmayı ilk aklınızdan geçirdiğiniz gün çalışmaya başlayın. Belki daha aylar var taşınma tarihine ama şimdiden ufak ufak çalışmalar ile süreci hem çok fazla kolaylaştıracak hemde daha fazla tasarruf etme imkanı bulacaksınız.

Sürece karar verdiğiniz gün itibari ile hafta da bir beyaz eşya satıcılarına taşınacağınızı hatırlatın ve eğer koli ve paketleme malzemesi gelirse sizin için ayırmalarını isteyin. Belki telefon numaranızı paylaşmalı böylece yeni ürün geldiği gibi sizi haberdar edebilir. Ben bu konuda tecrübeliyim beyaz eşya satıcılarında çok iyi koli ve strafor parçalar aldım özellikle beyaz eşyaların paketlemesinde biraz balonlu naylon ile kullandım enfes sonuçlar aldım bilginiz olsun.

Bu yöntem ile 1800 kilometreye eşya gönderdim beyaz eşya ve tv bir çizik bile olmadan ve eşyaların paketli olması nakliyat firmasının da bana bir nebze indirim yapmasını sağladı. Nasıl tasarruf ama…

Yavaş yavaş koli biriktirin, eşyalarınızı tekrar gözden geçirin hangisi gidecek hangisi kalacak. Bu zamanı bilgilenmek ve araştırma yapmak için de iyi değerlendirin. Evden eve nakliyat sürecinde nasıl aksilikler ile karşılaşabileceğinizi öğrenmeye çalışın ve bunlar için önlemler almaya çalışın. Yeterince vaktiniz var İstanbul nakliyat Youtube kanalında işinize yarayacak bir kaç video bulabilirsiniz izlemenizi öneriyorum. Ayrıca Yardımcı Araçlar sayfamızdaki Evden Eve Nakliyat Tavsiyeleri sayfası tam size göre yüzlerce yazı var her gün birkaçına göz atın böylece taşınmaya tam donanımlı olarak hazırlanmış olacaksınız.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat

3- İyi Bir Taşınma Planı Oluşturun

İyi bir taşınma planı size neyi ne zaman yapacağınızı hatırlatır. Böylece işeriniz bir güne yığılıp sizi zorlamadan taşınma gününe rahat ulaşmanıza yardım eder.

Biz buna plan diyoruz aslında yapılacaklar listesi de diyebiliriz. Taşınma Planı sayfamızda örnek bir yapılacaklar listesi var haftalık olarak hazırladık. Siz isterseniz günlük olarak ta hazırlayabilirsiniz.  Öngördüğünüz taşınma tarihi aralığına kadar bir plan hazırlayın ve bu plana sadık kalın.

Bir plan hazırlamak size birçok kolaylık sağlayacaktır. Plan hazırlarken öngörmediğiniz veya dikkat etmediğiniz bir çok konudan haberdar olacaksınız kendinizi bu yeni durumlara hazırlayacaksınız. Böylece sürpriz maliyetleri önceden görüp önlem alabilecek böylece tasarruf sağlamış olacaksınız .Hadi hemen çalışmaya başlayın. Güzel bir çay veya kahve eşliğinde plan için düşünmeye ve yazmaya başlayın.

Cevap bulamadığınız sorularınız olursa Ulutaş nakliyat size destek olmaktan memnuniyet duyacaktır. Bir e-posta (info@ulutasevdenevenakliyat.com) yazabilirsiniz veya telefon (0216 573 42 32) ile destek alabilirsiniz. Müşteri temsilcilerimiz sorularınıza cevap vermek için bekliyorlar, çekinmeyin.

4- Taşınmak İçin Acele Etmeyin

Acil her evden eve nakliyat, planlı bir taşınmaya göre çok daha maliyetlidir. Taşınmayı planlarken taşınma tarih aralığını bir hafta olarak seçmenizi öneriyorum bu tarihin değişmesi veya farklı bir haftaya aktarılmasının nakliyat firmaları ile görüşmeleriniz sonucu değiştirebilirsiniz onun dışında çok fazla değiştirmek iyi olmayacaktır.

Nakliyat firmaları fiyat pazarlığı yaparken firmaya şöyle bir öneri yapmanız durumunda iyi bir indirim alacağınızı düşünüyorum.

-Ben taşınma tarihini size göre belirlemek istiyorum.

Bu şu anlama geliyor nakliyat firması sen götüreceğin başka iş bul veya dönüş için kendine bir iş bul ondan sonra bana bilgi ver ve taşınma tarihimi sana göre düzenleyeyim. Ama bunun için bana ne kadarlık bir indirim vereceğini şimdi söyle. Taşınmak için acele etmeyin derken bunu kastediyoruz siz nakliyat firmasının yapacağı taşınma planına uymaya çalışın.  Şehirlerarası evden eve nakliyatta en fazla tasarrufu bu yöntem ile edinebilirsiniz. Böylece iyi bir tasarruf sağlayabilirsiniz. Bu durumu önceden planlayın ve öngördüğünüz taşınma tarihine haftalar kala firmaya bu önerinizi sunun.

Henüz ne zaman taşınacağı belli olmayan özellikle memurlar atanmalarını beklerken evden eve nakliyat firmaları ile fiyat için pazarlık yapmaya çalışıyorlar. Nakliyat firmalarının bu durumdan hiç memnun olmadıklarını ve çokça şikayetçi olduklarını duyuyoruz. Taşınmanın olup olmayacağı meçhul iken, nakliyat firmaları şehirlerarası evden eve nakliyat için fiyat pazarlığı yapmayı pek anlamlı bulmuyorlar ve hevesli olmuyorlar.

Ancak şehirlerarası evden eve nakliyat için firmanın planına uyacak bir taşınma için iyi fiyatlar alacağınıza emin olabilirsiniz. Denemekten bir şey çıkmaz değil mi?

5- Bazı İşlere El Atın

Evet, bazı işlere el atın, hepsine deği neden mi?

Çünkü yapacağınız işlerin size indirim olarak yansıması gerekir eğer indirim sağlamıyor ise siz yapmayın.

Peki, hangi işleri yapmalı diyorsanız… İşte favori listem;

– Ufak tefek eşyaları siz kolileyin.

– Giysilerinizi kolileyebilirsiniz.

– Mutfak eşyalarını kolileyin. Paketleme önerileri Ulutaş nakliyat Youtube kanalında…

– Televizyonu siz paketleyin ve bir paket balonlu naylon alın (₺150) beyaz eşyalar için. Beyaz eşyaları bu blonlu naylon ile nakliyat firmaları ekstra birkez daha sarsın siz değil.

Bunun dışındaki işere el atmanız doğru olmaz. Mobilyaları demonte etmeyin veya paketlemeyin. Bırakın bu işleri nakliyat firması yapsın. Taşımaya yardım etmenizi de önermiyoruz. Size taşınma sürecinde denetleme için ihtiyacımız var. Ayrıca bu iş için indirim almayı planlıyorsanız hayal kırıklılığına uğrayabilirsiniz. Mobilya demontaj ve montajı da size tasarruf sağlamaz bunun için önermiyoruz. Ama spor olsun diye biraz çalışıyım diyorsanız ona diyecek bir şey yok.

Dikkat! Klima, çanak anten, elektrik işeri ve duvar delme içeren montaj işlerini nakliyat firmaları üstlenmez bunun bilincinde olun ve ona göre bir hazırlık yapın.

Israrla avize montajı yapan nakliyat firmalarından çokça avizenin yanlış bağlanması sonucu bozulduğunu hatta son bir örnekte tüm binanın sigorta sisteminin bozulması ile sonuçlanan bir hikaye de dinledik. Bilginiz olsun… Tüm tasarrufları bu işlere harcamak istemiyorsanız dikkatli olun.

 

Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyat hesaplama

Sadece iki şehir arasındaki mesafeyi esas alarak evden eve nakliyat fiyatlarını hesaplamak faydalı ama son derece yetersizdir. Diğer bir ifade ile bu şekilde hesaplama yapmak yeterince bilgilendirici değildir. istanbul nakliyat ekibi hem şehirlerarası hem de şehir içi evden eve nakliyat fiyatları hakkında fikir verebilen daha gelişmiş bir fiyat hesaplama aracı geliştirdi. Ulutaş nakliyat’ın fiyat hesaplama aracı bir nakliyatçının fiyat vermek için kullandığı yakıt, işçilik, malzeme, kat yüksekliği, asansör kullanımı vb. parametrelerin neredeyse tamamını dikkate aldığı için gerçeğe daha yakın hesaplama yapabilmektedir. Yine de burada dikkate alınmayan parametreler (yaya yürüme mesafesi gibi) nedeniyle bir hata payı (+- 10%) olması mümkündür.

Fiyata Çift veya Tek Yönlü Maliyet Ekleme

Şehirlerarası evden eve nakliyat fiyatlaması yapılırken kamyonun gidişte dolu dönüşte boş olacağı varsayılarak dönüş maliyeti de fiyata dâhil edilmektedir. istanbul nakliyat iş modelinin gereği olarak her gidişi mutlaka bir dönüş ile eşleştirerek, kamyonların boş dönüş yapmasını en aza indirmeyi hedeflemektedir. Şehirlerarası nakliyat’ın bu yaklaşımı şehirlerarası işlerde fiyatların çok daha uygun seviyelere inmesine imkân tanımaktadır. Fiyat hesaplama aracımız gidiş-dönüş dolu olması durumunda oluşacak fiyatı da hesaplayarak evini taşıyacak tüketiciyi bu fiyat bakımından avantajlı seçenekten haberdar etmektedir.

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat

Şehirler Arası Evden Eve Nakliyat Taşınmak gerçekten insanların psikolojisini etkileyecek kadar zor bir iştir. Yeni bir ev aramak; bütçenize, alıştığınız yaşam koşullarına, çocuğunuzun gideceği okula yakın uygun bir çevre ve benzeri birçok sorunu çözmeniz gerekir. Diyelim ki evi buldunuz ve birçok şeyi hallettiniz bu seferde eşyalarınızı nasıl taşıyacağınız sorusu ile karşılaşacaksınız. İşte tam bu noktada bizlere profesyonel olarak yardım eden şehirlerarası evden eve nakliyat şirketleri karşımıza çıkar. Bu şirketleri araştırmadan, taşıma işini yaptıkları nakliye araçlarını görmeden, koşulları araştırmadan önüne gelen bir şirketle anlaşırsanız sizin için maddi ve manevi değer taşıyan eşyalarınızın zarar görme ihtimali vardır.

Günümüzde şehirler arası evden eve nakliyat yapan firmalar tecrübeli ve konusunda uzmanlaşmış kişilerle çalışarak bu işi gerçekten profesyonel olarak yapmaya başlamışlardır. Ülkemizde asker, polis, öğretmen ve memur gibi meslekleri icra edenler oldukça sık tayin olup görev yeri değiştirdikleri için hayatları boyunca birçok kez taşınmak zorunda kalıp bu firmalarla çalışmışlardır. Bir firma ile anlaşmadan önce o firmayı biraz araştırmamız gerekmektedir. Acaba firmanın nakliye için kullandığı araçlar eşyalarınızı taşımak için uygun mu tasarlanmış, sigortalı olarak mı bu işi yapıyor, taşıma asansörü mü kullanıyor yoksa eşyaları merdivenlerden mi çıkarıyor?

Eskiden insanlara yardım edecek böyle firmalar yoktu ve taşınacak insanlar öncelikle evde hummalı bir çalışma içine girerlerdi. Önce karton koliler bulunur ve ufak tefek eşyalar bu kolilere koyularak ambalajlanırdı. Diğer büyük ev eşyaları a taşınma esnasında zarar görmemesi için ambalajlanırdı. Tabi bu büyük mobilyaların önce doğru bir şekilde sökülüp gideceği yerde tekrar montajlanması gerekiyor. Bütün bu anlattıklarım ciddi bir emek, zaman ve tecrübe gerektiren işler. Oysa şimdi konusunda uzman Şehirlerarası nakliyat işi yapan firmalar sayesinde hem büyük zahmetlerden hem de eşyalarımızın hasar görme riskinden kurtuluyoruz. Hatta anlaştığınız firmalar en küçük eşyanıza kadar toplayıp, onları zarar görmeyecek şekilde nakliye aracına istifleyip yeni evinizde de kurulu olarak size teslim ediyorlar. Tabi bu sayede çok büyük bir zaman kaybını da önlemiş oluyorsunuz. Sonradan başınızın ağrımaması için önleminizi önceden alın ve bu işi bir bilene bırakın.
şehirlerarası evden eve nakliyat

Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat
Taşıma günü
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat
Yola çıktık
Şehirlerarası Evden Eve Nakliyat